Wczasy nad morzem

Coraz większym powodzeniem wśród Polaków cieszą się wczasy na morzem Bałtyckim. Nic dziwnego! Mając taką możliwość powinniśmy korzystać z własnych dobrodziejstw, niż tych, które oferują inne kraje. Czym wyróżnia się polskie Pomorze?

Transport z Grecji
http://www.BanexTransport.pl
Transport do Grecji z Polski – import, eksport, spedycja.
Przewóz towarów do Grecji, na Kretę i Cypr.

W minionych latach Polacy coraz częściej odwiedzają polskie morze. Największą popularnością cieszą się takie miejsca jak Sopot, Kołobrzeg, Świnoujście, Łeba czy Hel. Powodem tego jest niewątpliwie również niestabilna sytuacja w Europie. Coraz mniej osób decyduje się na wyjazd za granicę, ceniąc sobie w Polsce spokój i bezpieczeństwo. Co więcej morze Bałtyckie ma nam do zaoferowania? Każde z miast proponuje nieco inny sposób spędzania czasu. Pewne rejony są bardziej rozrywkowe, inne znowu stawiają na ciszę i wypoczynek. Są i tacy, którzy co rok spędzają urlop nad polskim morzem i za każdym razem odkrywają w nim coś nowego i pięknego. Powodzenie nad morzem zyskały rejsy morskie. Po za standardowym rejsem po obrzeżach Bałtyku wykupić można kilkudniowy rejs, który gwarantuje nam odwiedziny innych krajów nadbałtyckich. Ceny takiego rejsu wahają się od 1000 do 2000 tysięcy złotych i stanowić mogą świetną wycieczkę. W Dziwnowskim porcie czekają na turystów rejsy „galeonem” – można wybrać się do Kamienia Pomorskiego, pooglądać z pokładu statku brzegi Zalewu Kamieńskiego lub wybrać się na pełne morze. Jeśli jednak decydujemy się na wypad docelowo nad polskie morze warto zastanowić się czego oczekujemy.

Niektórzy wolą spędzać czas aktywnie, drudzy natomiast preferują codzienną kąpiel w morzu i wygrzewanie się w słonecznych promieniach. Dla tych, którzy jednak wolą aktywne wakacje zdecydowanie powinni odwiedzić takie miejsca jak Dziwnów, Dziwnówek i Międzywodzie. Tamtejsze okolice posiadają szeroki wachlarz atrakcji wodnych. Wody Zalewu Kamieńskiego i rzeki Dziwny sprzyjają uprawianiu wszelkich sportów wodnych. Można uprawiać sporty bardziej ekstremalne (np. windsurfing), a można po porostu popływać kajakiem lub rowerem wodnym. Wiele z nich oferuje także szlaki rowerowe czy spacerowe, z których warto skorzystać. Będąc nad morzem należy jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, które bogate jest w jod, a ten bardzo dobrze wpływa na nasz organizm. Istotnym elementem pobytu nad morzem jest oczywiście – kuchnia bałtycka. Tu zasmakować możemy przepysznych morskich ryb takich jak:  dorsz, śledź czy jesiotr. Do dyspozycji turystów udostępniono mnóstwo przybrzeżnych restauracji, które w swoim menu posiadają wiele przeróżnych bałtyckich potraw.

Morze Bałtyckie jest świetnym miejscem wypoczynkowym i każdy znajdzie tu coś dla siebie. I chociaż nie zawsze liczyć można na piękną pogodę – turystów nie brakuje, a znalezienie miejsca noclegowego w szczytowym sezonie jest niemal niemożliwe.