Jakie meble poza regałami sklepowymi sprawdzą się w takiej przestrzeni?

W żadnym sklepie, poza regałami sklepowymi nie może zabraknąć odpowiednio dopasowanych stojaków, prezenterów czy półek. Tego typu produkty pozwolą nam na odpowiednie wyeksponowanie towarów, zachowanie porządku i zagwarantowanie spójnej koncepcji wizualnej.

Do tego celu najlepiej sprawdzą się produkty wykonane z metalu – są one zarówno estetyczne, jak i niezwykle funkcjonalne. Do ich zalet zaliczyć można między innymi trwałość, odporność na uszkodzenia, mobilność oraz łatwość w utrzymaniu w czystości – do tego celu w zupełności wystarczająca będzie zwilżona szmatka.

Stojaki sklepowe to podtyp prezenterów sklepowych. Mianem tym określa się różnego rodzaju produkty, które mają na celu stosowne zaprezentowanie towaru. Do prezenterów zalicza się zarówno stojaki, jak i ścianki oraz kosze i wyspy ekspozycyjne.

Stojaki sklepowe różnić mogą się od siebie między innymi wymiarami oraz kształtem. Do ich produkcji stosuje się zarówno wspomniany powyżej metal, jak i drut stalowy o stosownej wytrzymałości. Tego typu druciane meble są bardzo odporne zarówno na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, jak i na duże obciążenia. Niektóre z dostępnych na rynku stojaków zbudowane są w całości albo częściowo z drucianej kratownicy. Sprawia to, że klienci mają możliwość dokładnego zapoznania się z umieszczonymi na nich produktami. Do zalet takich produktów zaliczyć można także właściwą cyrkulację powietrza oraz brak problemów z osadzającym się kurzem. To doskonały sposób na połączenie względów wizualnych oraz praktycznych.

Warto zaopatrzyć się w stojak ocynkowany – zabieg ten sprawia, że jest on odporny na korozję. Godne polecenia są także meble poddane malowaniu proszkowemu, które pozwala na uzyskanie doskonałego efektu wizualnego z zastosowaniem szerokiej gamy kolorów. Na skutek malowania proszkowego powierzchnia produktu przez długi czas pozostaje w niezmienionym stanie i posiada żywą barwę, pełną połysku. Nie trzeba się tutaj również martwić o odpryski czy zaschnięte krople farby.

Regały sklepowe czy stojaki powinny być odpowiednio dopasowane do indywidualnych potrzeb – charakteru sklepu i dostępnej przestrzeni. W dobraniu odpowiednich regałów sklepowych doradzą pracownicy firmy Regały sklepowe Log-System.

Analiza powierzchni umożliwi nam dobranie stosownych wymiarów tego typu mebli. Rozważyć należy także czy interesują nas mobilne stojaki z kółkami czy może raczej modele pozbawione opcji przemieszczenia. Rozwiązaniem pośrednim są produkty wyposażone w odkręcane kółka.