PROJEKTY‎ > ‎

“ Eco-Art Tourism - Step Ahead. 2nd Visegrad Eco Youth Meeting “

for project:

Eco-Art Tourism - Step Ahead. 2nd  Visegrad Eco Youth Meeting
 took place in art village Wolimierz(Poland) –
                      from 2 July until 30 July 2017

we made this beautifull guide!:

about project :
in local press:
http://mirsk.eu/wolimierz-dzieje-sie-obok-nas/


     Kiedy czas zmienia się w przestrzeń, a kraj pochodzenia przestaje mieć znaczenie zaczynają dziać się cuda. Tak naprawdę niewiele trzeba, by w ciągu miesiąca powstały takie właśnie cuda jak: trzy poważne instalacje Land Art, przedstawienie teatralne, piosenka, przewodnik turystyczny, świeży zdrowy chleb, no i artystyczna przestrzeń goszcząca Festiwal NasionSeeds Festival.


To wszystko za sprawą grona ponad 30 wolontariuszy, będących uczestnikami ekologiczno-artystycznego obozu mającego miejsce na Stacji Wolimierz w Pobiednej, trwającego cały lipiec 2017. Tematem przewodnim projektu uczyniono poznawanie inicjatyw artystycznych krajów grupy Wyszehradzkiej.

Miał on szansę zaistnieć i rozwinąć się dzięki środkom z projektu Visegrad Fund oraz dofinansowaniu z Gminy Leśna.
Na Stacji Wolimierz, wśród wolontariuszy znaleźli się ciekawi świata młodzi ludzie: artyści, filmowcy, miłośnicy ciesielki, żonglerzy, poeci…wszystkich zaś łączy pasja podróżowania, zamiłowanie do natury i pracy zespołowej.
To co podobało mi się najbardziej to wspólne granie i śpiewanie przy ognisku, bo tak naprawdę wszyscy jesteśmy tacy sami, choć przyjechaliśmy z bardzo różnych miejsc” –  padało z ust wolontariuszy wiele razy. Trud działań i pomocy podczas Seeds Festiwalu został doceniony przez artystów występujących na scenie, jak i przez gości festiwalowych wdzięcznych za czujność i zaangażowanie.
Przed oraz w trakcie Seeds Festiwalu, powstawały nowe obiekty na terenie Stacji Wolimierz: Brzozowa Pani oraz Miś na Miarę Naszych Czasów jak i Kopuła Wierzbowa Budząca Świadomość.

Koncepcja a następnie przewodzenie powstaniem dwóch pierwszych instalacji, wpisujących się w nurt Land Artu należy do Elizy Weber zaproszonej przez organizatorów obozu. Za stworzenie Kopuły odpowiedzialny jest Jacek Gądek, posiadający ogromne doświadczenie w konstruowaniu form geodezyjnych. Kluczem łączącym wszystkie z nowo powstałych obiektów są użyte materiały: drewno, w większości pochodzące z najbliższej okolicy. Jest to niezwykle istotne z uwagi na ideę zrównoważonego rozwoju i ekologicznego podejścia do działań twórczych jakie przyświecają organizatorom Festiwalu.

Wolontariusze poznali także okolice Gminy Leśna oraz organizacje działające w jej ramach jak i w gminach sąsiednich. Wielu z nich uczestniczyło w życiu kulturalnym gminy będąc odpowiedzialnymi za artystyczną oprawę prezentacji wsi Wolimierz w konkursie na Najpiękniejszą Wieś Dolnośląską 2017 czy też organizując Spotkanie Międzykulturowe na Stacji Wolimierz dla mieszkańców okolicznych wsi.

Projekt, mimo, iż zakończony, zaowocuje ponownie już wkrótce. Ci znający Stację, jak i wszyscy zainteresowani odkrywaniem nowych miejsc prowadzących ekologiczną czy też artystyczną działalność w krajach grupy Wyszehradzkiej i Ukrainy, uzyskają niezwykle pomocne narzędzie w postaci przewodnika napisanego przez wolontariuszy po tychże krajach, ujmującego – wybrane przez wolontariuszy – destynacje podróży.

INFO-PACK:
https://www.dropbox.com/sh/9vwfnmubn2o4bq5/AABfvf60EtWspFJ6NlxtybFHa?dl=0&preview=Info+Pack+2017.pdf

Sooo ! Our project was FanTastic ! Some fotos :

fot: Elena Horgan

fot: FOTO Kamper

fot: FOTO Kamper

fot: FOTO Kamper
OUR PARTNERS :
Ukraine
 https://www.facebook.com/Stryjska24/


Stellar Wind
http://diena7.wixsite.com/stellarwind


Czech Republic

Občanské sdružení Lunaria     http://www.lunaria-jindrichovice.cz

463 66 Jindřichovice 12
gsm: +420 605 345 467

Comments