FESTIWALE‎ > ‎

Seeds Festival 2017

                                                                                                                                         poster by Patrycja Mastej
                                                                             
Festiwal Nasion
Seeds Festival
Festival del Semillas
Festival des Graines


    W tym roku Festiwal Nasion ma zwrócić Waszą uwagę na Nasiona, ogólnoświatowy trend ich patentowania i konieczności walki o dostęp do tradycyjnych Nasion.
Drugie znaczenie tematu festiwalu to Dzieci i Młodzież, nasze Nasiona Przyszłości, na których skupimy liczne aktywności.
Koniecznie obejrzyjcie film - http://www.seedsoffreedom.info/watch-the-film/watch-the-film-english/

This year Seeds Festival is to draw your attention to the seeds, the global trend of patenting them and necessity of our fight for access to traditional seeds that have been here for thousands of years and are common good. The second meaning of the Festival's theme is - next generations : children and youth, our Seeds of the Future on whom we will focus our attention and activities.
Watch the movie ! http://www.seedsoffreedom.info/watch-the-film/watch-the-film-english/

Este año el motivo principal del festival son las Semillas. Para llamar nuestra atención sobre las semillas, la tendencia mundial de las patentes y la modificación genética de estas. En estos tiempos incluso tenemos que luchar por el acceso a las semillas tradicionales.
El segundo significado del tema del festival son los niños y jóvenes, nuestras Semillas del futuro, en las que vamos a concentrar una serie de actividades.
Y ver la película http://www.seedsoffreedom.info/watch-the-film/watch-the-film-english/

Cette année, le festival a choisi pour thème, " les Semences". Nous verrons la nécessité de protéger l'accès aux semences anciennes et variées, où de nos jours, la tendance mondiale est à la standardisation et à la modification génétique.
L'autre signification de ce thème est " la prochaine génération ", les Enfants. Ces "Graines du Futur" à qui nous allons consacrer une belle partie de notre énergie et une série d'activités.
et regarder ce petit film!
http://www.seedsoffreedom.info/watch-the-film/watch-the-film-english/

PROGRAM:

RURAL MARKET of IZERY MOUNTAINS
pictures, ceramics, glass, clothes, food produce

* Izerian Food Cooperative - Izerian Food Box - Local Products & Fresh Food from the Fields, Meadows and Orchards
* Kaszarnia Kwieciszowice - buckwheat, buckwheat flour ..
* Marek Wąs from Wolimierz - regional wasabi, pesto and herbs
* " Zakręcone słoiki " from Kopaniec - pancaces, salads...
And of course vegan beet cake with seeds (!) and nuts. We love seeds!

* Frutopia- a freaky juice bar on four wheels!
* Pepperminta food truck
* 1001 Cafe - a unique mobile cafe

* Weganizerka -we’ll feed you plenty and well, with natural, healthy, tasty vegan meals.
* Jacek Hołubowicz - fusion cuisine, flavors from various corners of the world,.Cocktails and energy drinks with legal ethnobotanical stimulants
* Limonka Foodtruck - a power-packed battery of vitamins on wheels
* Wheeled Lumbermill ! home-made dishes and something more . You can taste soup, dumplings and potato pancakes.
* Hare Kriszna - food & culture

* Marta Mirynowska -- Wytwórnia Rzeźby
* Kasia Sobocka - hand made jellery
* Foodtruck Hedgehogmobile serves vegan dishes,using the culinary traditions of the Mediterranean, North Africa and Asia.
* Dobra Szama - home made peanut butters

WORKSHOPS
* Village of Yoga and Dance by Nasz Festiwa
l :
Marlene Berta i Mateusz Krawiec - Kundalini Joga
Dominika Hrycaj - Vinjasa Prana Flow
Ewa Barańska - Joga powięziowa, Aerial Joga
Ewelina Jonczys - Joga Nidra, Mindfulness
Mateusz Krawiec - Laboratorium Dźwięku i Ruchu
Colin Evans - Vinjasa Krama
Rałaf Toporczyk - Acro Joga
Krystyna Błauciak - chirurgia fantomowa i masaż pulsacyjny - wykład, warsztat, sesje indywidualne
Iwona Anna Hadula, Urszulka Flis-Drebschok - kąpiel w dźwiękach z masażem intuicyjnym
Mirka Zielińska - gimnastyka słowiańska dla kobiet
Kasia Kata - bajkoterapia
Laughter Yoga - Zahiwja from Fundacja Złoty Dom

* Capoeira - Graduada Arco-iris (Justyna Jagielnicka)
* Workshops
for children of making instruments  - Bozdek from Bratnik
* Circus Workshops with international team
* Willow Dome- Kopuła Wierzbowa Budząca Świadomość - Jacek Gądek

* Throat & Overtone Singing Workshops! - Michał Esz Szerląg
* Workshop on “Seed activism, food Democracy and the way forward”- Jaman
* Drums Workshops by Pracownia Bębnów Mariusz Raźny
* Qi gong i Makko Ho - Ina Kubas
* Raku firing accompanied by fire, singing and music - Gliniana Kula
* Idea Nonviolent Communication - Joanna Nowicka
* STRONG BY ZUMBA- Awokado, Karolina Dubrawska
*
Straw-Clay Mini Workshop - Ecological-Cultural Association Freedom, Glino Dom - Natural Building and See Yourself Foundation
* Joel from Wolimierz - Didgeridoo Space !

* Ogrody Permakultury - "Garderns without digging"

THEATRE PERFORMANCES , RITUALS, STORIES

* Theater Puppet Clinic: "Circus without violence!"
 * Bajker - Story teller – Grzegorz Żak – stories for children and adults, fairy tales from all over the world. Transfer in the most primaeval form
* Casa Organica & Madre Tierra Amor International Center :
Lecture by Mo Montano - " Love and Compassion", Cacao Ceremony ( Mother Earth Gardens area), Music for children, shiatsu, crystal therapies & hot stone massages,(donation).
* " On the raft through Amazonian rain forests "- Emil Witt
* "Seeds of Freedom" - Ewa Lasson - Ritual "Corazon de la Tierra" according to the Mayan cosmology (Saturday at the 10 00)
* Physical theater and pantomime from and with Miriam Flick and Katarzyna Wieczerzak presents two performance - CLOAk wORk and VerHör
* "Village Vaudeville Cabarete "
* " Hurt luster "- Theater improvisation
* " Our piece of the city – about community gardens in Berlin." -
Ania Dańkowska
* Individual sound bowls massages with holistic treatment for healing and relaxaition for human body. Live music lessons with use of eco instruments , bells , sound bowls and ethnic instruments for children from 0 to 5 years old - Kamila Wasiak
* Film showing - " Inlakesh - I am another You" by Pasikonik
* Lecture for youth :,,Where the wild seeds grow''- Agata and Michal Brychcy
 


CONCERTS
* Radykalna Wieś (friday - Opening of Festiwal !)
* Lunatix( friday)
* Anviled ( friday )
* Gonsofus( friday)
* Bielas i Marynarze Łodzi( friday)
* Francis Tuan ( saturday)
* Yurodivi( saturday)
* POTH (saturday)
* Black Street Noise(saturday)
* Przywracamy Naturalny Skład Łez( w galerii - friday & saturday)
* Tarara Band
* Gypsy and the Acid Queen
* Dubrising ( saturday)
* Dzikie Jabłka( saturday)
* Zielony Bus Band
* Ludojad (sunday)
* Green Roots ( sunday)
* Pinokio Alternative( sunday)
* Fonike Fare ( akustic)

* " Pieśni znalezione w sercu "
* Afrique Sogue
* Afrotuba

D. J.s & MC
Dubova Bićka powered by paproota.org sound.system

Dusza
Blizna Terror
Sound Sisters
Young Pistols
GloBass Unity Sound : Sʀ.Bᴀʟᴀɴɢᴀ& Manati
Collie Weed
Jabbadub & RaZtaMama
Perfect Drug
Mr Borecki
Embe & Edinburgh Roots Collective
Zebra
Cieśla
Bart Herbsman
Connection to Foundations
LukeSteppa
Goofy


CAMPAIGNS
- Love Trees
- Seed Banks
- Stop GMO
- Stop Chemitrails
- Landscape Protection
- Stop wind turbines in places valuable for nature
- Stop Cigarete Butts being thrown everywhere

TICKETS
- 1 day of Festiwal - 5 Euro
- sleeping in tent on Station - 2,5 Euro
- visiting Festiwal - 2 Euro
- all 3 days with sleeping - 25 Euro
- free for workcamp people and for children

JARMARK WIEJSKI IZERSKI
* Izerska Kooperatywa Spożywcza - Paczka Izerska - lokalne produkty z pól , łąk i sadów oraz Świeże Jadło z nich przygotowane!
* Kaszarnia Kamienne - kasza gryczana , kasza gryczana krakowska , mąka gryczana oraz łuska z gryki , herbatki ziołowe , herbatka z konopii , domowa apteczka ziołowa
* Marek Wąs z Wolimierza - wasabi i pesto regionalne, zioła suszone, kwiat mniszka w syropie z cukru trzcinowego
* " Zakręcone słoiki " z Kopańca - naleśniki, surówki, dużo różnych słodyczy . Z ziarnami. Uwielbiamy ziarna!

* Frutopia - juice bar na czterech kółkach !
* Pepperminta food truck
* 1001 Cafe - unikalna mobilna kawiarnia

* Weganizerka - smacznie, lokalnie, zdrowo i kolorowo – na zimno i ciepło, słodko i ostro
* Jacek Hołubowicz - wegańska kuchnia fusion-smaki z różnych zakątków świata, napoje&koktajle energetyczne z zastosowaniem legalnych roślinnych stymulantów.
* Limonka Foodtruck czyli pełna witamin bateria na kółkach
* Tartak na kółkach- tradycyjne domowe potrawy - zupy, pierogi, placki ziemniaczane.
* Hare Kriszna - jedzonko i kultura

* Marta Mirynowska -- Wytwórnia Rzeźby
* Kasia Sobocka - biżuteria ręcznie robion
a
* Foodtruck Jeżowóz- dania wegańskie, według z tradycji kulinarnych krajów śródziemnomorskich, Afryki północnej i Azji
* Dobra Szama - domowe masło orzechowe


WARSZTATY
* Wioska Yogi i Tańca by” Nasz Festiwal”:

Marlene Berta i Mateusz Krawiec - Kundalini Joga
Dominika Hrycaj - Vinjasa Prana Flow
Ewa Barańska - Joga powięziowa, Aerial Joga
Ewelina Jonczys - Joga Nidra, Mindfulness
Mateusz Krawiec - Laboratorium Dźwięku i Ruchu
Colin Evans - Vinjasa Krama
Rałaf Toporczyk - Acro Joga
Krystyna Błauciak - chirurgia fantomowa i masaż pulsacyjny - wykład, warsztat, sesje indywidualne
Iwona Anna Hadula, Urszulka Flis-Drebschok - kąpiel w dźwiękach z masażem intuicyjnym
Mirka Zielińska - gimnastyka słowiańska dla kobiet
Kasia Kata - bajkoterapia
Laughter Yoga - Zahiwja from Fundacja Złoty Dom

* Capoeira - Graduada Arco-iris (Justyna Jagielnicka)
* Warsztaty tworzenia instrumentów muzycznych dla dzieci - Bozdek z Bratnika
* Warsztaty Cyrkowe prowadzone przez Młodzież Izerską i ich międzynarodowych przyjaciół
* Kopuła Wierzbowa Budząca Świadomość - Jacek Gądek

* " Warsztaty śpiewu alikwotowego i gardłowego"--Michał Esz Szerląg
* „Nasienny aktywizm, żywnościowa demokracja i droga naprzód” - Jaman
* Warsztaty bębniarskie djembe/dundun - poprowadzi Pracownia Bębnów Mariusz Raźny
* Qi gong i Makko Ho - Ina Kubas
* Ognisty proces wypalania ceramiki Raku - Pracownia Gliniana Kula
* Idea Nonviolent Communication - Joanna Nowicka
* STRONG BY ZUMBA- Awokado, Karolina Dubrawska
* Gliniano-Słomiane Mini Warsztaty by Ecological-Cultural Association Freedom, Glino Dom - Natural Building and See Yourself Foundation

* Joel z Wolimierza - Przestrzeń Didgeridoo !
* Ogrody Permakultury - " Ogrody bez przekopywania"
*
Wytańcz To! praktyka 5Rytmów z Tomaszem Szymocha

SPEKTAKLE , RYTUAŁY, OPOWIEŚCI, FILMY

* Teatr Klinika Lalek : " Cyrk bez przemocy ! "
 * Bajker – Grzegorz Żak – opowieści dla dzieci i dorosłych, bajki z różnych stron świata. Przekaz w najbardziej pierwotnej formie.
* Casa Organica & Madre Tierra Amor International Center :
oferują muzykę dla dzieci, masaże – szhiatsu i gorącymi kamieniami, oraz terapię kryształami( dotacje). Mauricio Montano wygłosi wykład - „ Miłość i współczucie”.
W pobliżu terenu festiwalowego , w Ogrodach Matki Ziemi nasi goście poprowadzą Ceremonię Kakao 
*  " Na tratwie przez peruwiańską puszczę" - Emil Witt
* Rytuał "Corazon de la Tierra" według kosmowizji majańskiej - "Seeds of Freedom"- Ewa Lasson. (sobota o godz. 10 00)
* Miriam Flick and Katarzyna Wieczerzak - Dwa niezwykłe spektakle (pantomima, teatr fizyczny), które poruszają aspekty kobiecej mocy:"Cloak work" i "VerHoer"
* "Village Vaudeville Cabarete "
* "Hurt Luster" - improwizacja teatralna
* "Nasz jest ten kawałek miasta – ogrody społeczne w Berlinie "-
Ania Dańkowska
* Pokaz filmu" Polskie gówno" z udziałem aktorów- Filipa Gałązki i Jacka Bieleńskiego
* Indywidualne masaże misami dzwiękowymi przy holistycznym podejściu do człowieka, które relaksują i uzdrawiają oraz
Zajęcia muzyczne dla dzieci do ok. 5 roku życia przy żywej muzyce , ekoinstrumentach , misach dżwiękowych , dzwonkach i innych etnicznych..- Kamila Wasiak
* Pokaz filmu" Inlakesh - ja jestem innym Ty" Pasikonika
* Wykład dla młodzieży :,,Where the wild seeds grow''- Agata and Michal Brychcy
  
KONCERTY
* Radykalna Wieś ( piątek - uroczyste otwarcie festiwalu !)
* Lunatix( piątek)
* Anviled ( piątek )
* Gonsofus( piątek)
* Bielas i Marynarze Łodzi( piątek)
* Francis Tuan ( sobota)
* Yurodivi( sobota)
* POTH ( sobota)
* Black Street Noise( sobota)
* Przywracamy Naturalny Skład Łez( w galerii - piątek i sobota)
* Tarara Band
* Gypsy and the Acid Queen
* Dubrising ( sobota )
* Dzikie Jabłka( sobota)
* Zielony Bus Band
* Ludojad ( niedziela)
* Green Roots ( niedziela)
* Pinokio Alternative( niedziela)
* Fonike Fare ( akustycznie)
* " Pieśni znalezione w sercu "
* Afrique Sogue
* Afrotuba

D.J.s & MC
Dubova Bićka napędzana paproota.org sound.system
Dusza
Blizna Terror
Sound Sisters
Young Pistols
GloBass Unity Sound : Sʀ.Bᴀʟᴀɴɢᴀ& Manati
Collie Weed
Jabbadub & RaZtaMama
Perfect Drug
Mr Borecki
Embe & Edinburgh Roots Collective
Zebra
Cieśla
Bart Herbsman
Connection to Foundations
LukeSteppa
Goofy


KAMPANIE
- "Nasza ziemia, nasza żywność, nasze zdrowie – BEZPOŚREDNIO OD ROLNIKA"
- Lokalne Banki Nasion
- Drzewo to nie chwast
- Stop GMO
- Stop Chemitrails
- ochrona Krajobrazu
- Stop wiatraki w miejscach cennych przyrodniczo
- Stop Kiep Rzucany Byle Gdzie

ZRZUTA FESTIWALOWA
- 1 dzień Festiwalu - 20 zł
- nocleg w namiocie na terenie Stacji - 10 zł
- jednorazowe zwiedzanie Festiwalu - 5 zł
- udział w 3 dniach Festiwalu z noclegami - 90 zł
zbieramy na wyżywienie artystów, zwroty kosztów podróży dla niektórych, , nagłośnienie koncertów, wyżywienie wolontariuszy, prąd, śmieci, wywóz szamba,
- dla uczestników workcampu udział i noclegi za darmo i dla dzieci też !
Prosimy o:
- pozostawienie wszelkiej agresji poza terenem Stacji
- nieprodukowanie śmieci a jeśli- to zabieranie ich ze sobą
- Stop Kiep Rzucony byle Gdzie! tylko do popielniczek i ognia!

PRZY ORGANIZACJI FESTIWALU POMAGAJĄ:

Kooperatywa Izerska
Stowarzyszenie Wolimierz
Nasz Festival
https://www.facebook.com/nasz8festiwal/?fref=ts
paproota.org sound.system

Comments