Aktualności



Aktualnie realizujemy projekt

 VILLAGE OF EUROPEAN CULTURES -
WROCŁAW EUROPEAN CAPITAL OF CULTURE 2016

LARGE- SCALE EUROPEAN VOLUNTARY SERVICE (EVS) EVENT – 

the Action of Erasmus + programm



http://villageofcultures.pl/village-of-european-cultures/

https://www.facebook.com/wioskakultur/info/?tab=page_info




22 - 24 . 07 . 2016
FESTIVAL of CULTURES



                                                                                                                grafika na bazie obrazu Zofii Stryjeńskiej "Zbieranie"

PROGRAM:

RURAL MARKET of IZERY MOUNTAINS
pictures, ceramics, glass, clothes, food produce

* Izerian Food Cooperative - Izerian Food Box - Local Products & Fresh Food from the Fields, Meadows and Orchards
* Kaszarnia Kwieciszowice - buckwheat, buckwheat flour ..

* "DIRECT FROM THE POLISH FARMER" information stand of the International Coalition to Protect the Polish Countryside - ICPPC (23rd July 2016, 12 a.m. till 4 p.m.)
Distribution of educational materials, workshop: "OUR LAND, OUR FOOD, OUR HEALTH" - discussion.
LECTURERS:
Jadwiga Łopata - Goldman Prize winner (ecological Nobel), director of the ICPPC  Ecocentre, www.bezposrednioodrolnika.pl www.eko-cel.pl
Sir Julian Rose - farmer and writer, President of the International Coalition to Protect the Polish Countryside, www.icppc.pl
Contact:
Jadwiga Łopata & Julian Rose, phone/fax.: +48 33 8797114, biuro@icppc.pl
www.gmoicppc.pl www.bezposrednioodrolnika.pl www.eko-cel.pl

* Bernardo - IZEROPROJEKT - KINO,SHOP,COCTAILS
from India- clothes, lampions, incense i natural perfums
* Małgorzata Kowzan - favourite mattresses and pillows
* Zagroda Przy Szlaku Dragonów Pruskich – hot food from traditional bread oven
* WarsztArt Wiesia Dowchań - linen clothes
* Iza Pachulska – ceramics
* Lepsza Strona Djembe!-http://www.lepszastronadjembe.pl/
* Weganizerka https://www.facebook.com/weganizerka
* PEPPERMINTA food truck - plant food, smoothies and coffee
* Pawel Pawlowski " Our Chai makes You  Haj ! "
* Cynamonowy Słoń – continental kitchen
* Magdalena Kuźniarz - Szklana Kuźnia – glass art
* Czeski Raj - Fajne Soki
* Hare Kriszna Food
* Izerski Żywiciel

* Frutopia - drink bar fruit truck
* Zakręcone Słoiki - Mania i Radzik

* Social Brewery in owner of the Brewery is the DALBA Social Cooperative
* Emilka's Herbal Stand

* Shamasa. Megi and Martin. Eco pleasures for skin and hair.
* YAPKO - fresh apple juices
* Łódzkie Badziewie

WORKSHOPS
* Art workshops led by Kreatywna Chatka
* Village of Yoga and Dance - teachers:
Mateusz Krawiec – Kundalini Yoga, Rocket Vinjasa oraz Moon Yoga
Ewa Barańska – Stretch & Fascia Yoga
Rafał Toporczyk – Acro Yoga
Mirka Zielińska - Slavic Gimnastic
Paweł Kwaśniewski - JOGA NIDRA
* Capoeira - Graduada Arco-iris (Justyna Jagielnicka)
* Laughter Yoga - Zahiwja from Fundacja Złoty Dom http://zlotydom.org/
* Music workshops for children - Bozdek from Bratnik
* Qigong - Ania Kotela
* Kamil Ziobro - Cobra Workshops
* Spotkania z Panią Muzyką - Music workshop for infants, young children (from 0 to 4 yeras old) and their parents

* Workshops of slackline - Karolina Lis & Marcin Cybulski
* Break Dance and Modern Dance with drums - Lepsza Strona Jembe
* The movement of mandala - painting, dance, performance with sounds.- Olga-human story:
*
Dance it ! starting with 5Rhytms- Tomasz Szymocha
* Vocal Workshops by Miss God
* Bartosz Ignacy Wrona - vocal workshops" Not singing choir"

THEATRE PERFORMANCES , RITUALS, STORIES

* dokumental movie by Aleksandra Panisko " HIPPIE END ":
* Jadwiga Sobieszczuk - Belly Dance, Tribal Fusion & Brasilian Samba

* Tess Anna Chudecka :" Dancing with the world in  A
merica Sur" ( story & slide show)

* DRAGONA - fire show
* Festival preTEXTY - Jacek Bierut – a poet and prose writer, Szczepan Kopyt – author of socially-engaged poems, Adam Kaczanowski’s performance, an open competition/literary duel „The Battle of 7 Words”, „Chain Smokers” will give a concert featuring poet Andrzej Sosnowski
* Ewelina Smereczyńska - Toddler in traditional Indonesian carrier - workshop and stories from Indonesia.
* Medovka and Yoyo improvised clowning for children and parents.

* Emill Witt - " Amazonian story"

CONCERTS
* Bielas i Marynarze Łodzi
*Illegal Boys
* Dubrisin’
* Obierek
* The Pau

* Barefoot Sound System
* Łużyczanki
* Black Street Noise

* Friends Meeting House
* Paraluzja
* SCALP

* Tarara Band
* Fonike Fare &
SANA CAMARA
* Madam Delirium
 * Bracia i Siostry SS

* Miss God
* Adam Dudek - relaxing music
* koncert" Witamin D3 inmantras" - Dominika Dominiak - reggae mantras


D.J.s & MC
Dubova Bićka napędzana paproota.org sound.system
Dubova Bićka powered by paproota.org sound.system

dj dusza
dj v-tek
sr.balanga sun system
dj g00fy
swagga sound international
dj qba
dj perfect drug
tota
ewer
cieśla
dino
freedom warrior
blizna terror

Kosmos Mega Sound System


CAMPAIGNS

- "DIRECT FROM THE POLISH FARMER"
- Love Trees
- Seed Banks
- Trucks onto railways
- Stop GMO
- Stop Chemitrails
- Landscape Protection
- Stop wind turbines in places valuable for nature
- Stop Cigarete Butts being thrown everywhere

DONATION FOR FESTIVAL:
- 1 day of Festiwal - 5 Euro
- sleeping in tent on Station - 2,5 Euro
- visiting Festiwal - 2 Euro
- all 3 days with sleeping - 25 Euro
- free for workcamp people and for children

JARMARK WIEJSKI IZERSKI
* Izerska Kooperatywa Spożywcza - Paczka Izerska - lokalne produkty z pól , łąk i sadów oraz Świeże Jadło z nich przygotowane!
*
Stoisko informacyjno-edukacyjne „BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA” Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC(23.07.2016 r godz 12:00-16:00)
Rozdawanie materiałów informacyjno-edukacyjnych, warsztat „Nasza ziemia, nasza żywność, nasze zdrowie – dyskusja.
PROWADZĄCY:
Jadwiga Łopata, laureatka ekologicznego Nobla, dyrektorka EKOCENTRUM ICPPC, www.bezposrednioodrolnika.pl www.eko-cel.pl
Sir Julian Rose, prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskie Wsi – ICPPC, pisarz i rolnik www.icppc.pl
KONTAKT:
Jadwiga Łopata i Julian Rose, tel./fax.: 33 8797114 biuro@icppc.pl
www.gmoicppc.pl www.bezposrednioodrolnika.pl www.eko-cel.pl
* Zagroda Przy Szlaku Dragonów Pruskich Nagórze 24 – tradycyjne potrawy z zabytkowego pieca chlebowego
* Kaszarnia Kamienne - kasza gryczana , kasza gryczana krakowska , mąka gryczana oraz łuska z gryki , herbatki ziołowe , herbatka z konopii , domowa apteczka ziołowa
* Bernardo z Gajówki - IZEROPROJEKT zawiera:
IzeroKinoBus ,CiuchoWóz i IzeroCoctailBar
* Małgorzata Kowzan - ulubione poduszki i materace
* WarsztArt Wiesławy Dowchań z Wolimierza – lniane ubrania i narzuty.
* Iza Pachulska – ceramika
* Lepsza Strona Djembe!-http://www.lepszastronadjembe.pl/
* Weganizerka https://www.facebook.com/weganizerka
* PEPPERMINTA food truck - wege strawa, szejki i kawa
* Pawel Pawlowski " Nasz Czaj da ci Haj ! "
* Cynamonowy Słoń - kuchnia kontynentalna
* Magdalena Kuźniarz - Szklana Kuźnia
* Czeski Raj - Fajne Soki
* Hare Kriszna Food

* Izerski Żywiciel
* Frutopia - Podróżniczy drink bar fruit truck - zdrowe soki, koktajle, napoje zrobione z Natury.
* Zakręcone Słoiki - Mania i Radzik

* Browar Spółdzielczy działający w ramach Spółdzielni Socjalnej DALBA
* Straganik Ziołowy Emilki

* Shamasa. Magdalena i Marcin. Eko przyjemności do skóry i włosów
* YAPKO - soki tłoczone na zimno
* Łódzkie Badziewie

WARSZTATY

* Warsztaty artystyczne z Kreatywna Chatką
* Wioska Yogi i Tańca – prowadzący:
Mateusz Krawiec – Kundalini Yoga, Rocket Vinjasa oraz Yoga Księżyca
Ewa Barańska – Stretch & Fascia Yoga
Rafał Toporczyk – Acro Yoga
Mirka Zielińska - Słowiańska Gimnastyka
Paweł Kwaśniewski - JOGA NIDRA
* Capoeira - Graduada Arco-iris (Justyna Jagielnicka)
* Warsztaty muzyczne dla dzieci - Bozdek z Bratnika
* Warsztaty Cyrkowe prowadzone przez Młodzież Izerską i ich międzynarodowych przyjaciół
* Yoga Śmiechu - Zahiwja , Fundacja Złoty Dom http://zlotydom.org/
* Qigong - Ania Kotela
* Kamil Ziobro - Warsztaty Cobra
* Spotkania z Panią Muzyką - warsztaty muzyczne dla niemowląt(0-4 lat) i ich rodziców

* Warsztaty ze slackline - Karolina Lis i Marcin Cybulski
* Warsztaty break dance + taniec nowoczesny przy bębnach - Lepsza Strona Jembe
* Mandala w ruchu-malowanie, taniec, kreacja w dźwięku.
- Olga-ludzka opowieść.
* WytańczTo! Wprowadzenie do praktyki 5Rytmów®- Tomasz Szymocha
* Warsztaty Wokalne by Miss God
* Bartosz Ignacy Wrona - warsztaty wokalne pod nazwą Chór Nieśpiewający.

SPEKTAKLE , RYTUAŁY, OPOWIEŚCI

* Pokaz filmu dokumentalnego Aleksandry Panisko " HIPPIE END ":
* Jadwiga Sobieszczuk - Belly Dance, Tribal Fusion & Brasilian Samba
* Tess Anna Chudecka :" Tańcząca ze Światem w Ameryce Południowej ( opowieść)

* DRAGONA - fire show
* Festiwal preTEXTY-  poeta i prozaik Jacek Bierut, autor zaangażowanych społecznie wierszy- Szczepan Kopyt, Performance: Adam Kaczanowski, otwarty konkurs /pojedynek literacki „ The Battle of 7 Words.”, koncert Chain Smokers z udziałem  poety Andrzeja Sosnowskiego.
* Ewelina Smereczyńska - Dziecko w chuście - warsztaty z wiązania chust indonezyjskich oraz opowieści z Indonezji.
* Medovka i Yoyo klaunska improwizacja dla dzieci i rodziców.

* Emill Witt - "Amazońska opowieść"

KONCERTY
* Bielas i Marynarze Łodzi
* Illegal Boys
* Dubrisin’
* Obierek
* The Pau

* Barefoot Sound System
* Łużyczanki

* Black Street Noise
* Friends Meeting House
* Paraluzja
* SCALP

* Tarara Band
* Fonike Fare
& SANA CAMARA
* Madam Delirium
* Bracia i Siostry SS
* Miss God
* Adam Dudek - utwory relaksacyjne
* koncert" Witamina D3 w mantrach" - Dominika Dominiak mantry w stylu reggae

D.J.s & MC

Dubova Bićka napędzana paproota.org sound.system
Dubova Bićka powered by paproota.org sound.system

dj dusza
dj v-tek
sr.balanga sun system
dj g00fy
swagga sound international
dj qba
dj perfect drug
tota
ewer
cieśla
dino
freedom warrior
blizna terror

Kosmos Mega Sound System

KAMPANIE
-
"Nasza ziemia, nasza żywność, nasze zdrowie – BEZPOŚREDNIO OD ROLNIKA"
- Lokalne Banki Nasion
- Drzewo to nie chwast
- Tiry na tory
- Stop GMO
- Stop Chemitrails
- ochrona Krajobrazu
- Stop wiatraki w miejscach cennych przyrodniczo
- Stop Kiep Rzucany Byle Gdzie

ZRZUTA FESIWALOWA:
- 1 dzień Festiwalu - 20 zł
- nocleg w namiocie na terenie Stacji - 10 zł
- jednorazowe zwiedzanie Festiwalu - 5 zł
- udział w 3 dniach Festiwalu z noclegami - 90 zł
zbieramy na wyżywienie artystów, zwroty kosztów podróży dla niektórych, , prąd, śmieci, nagłośnienie , wyżywienie wolontariuszy
- dla uczestników workcampu udział i noclegi za darmo i dla dzieci też !
Prosimy o:
- pozostawienie wszelkiej agresji poza terenem Stacji
- nieprodukowanie śmieci a jeśli- to zabieranie ich ze sobą
- Stop Kiep Rzucony byle Gdzie! tylko do popielniczek i ognia!

PRZY ORGANIZACJI FESTIWALU POMAGAJĄ:

Kooperatywa Izerska
Stowarzyszenie Wolimierz

http://stacja.wolimierz.info.pl/aktualnosci